MŠ Korálek
ŠKOLA PODPORUJÍCÍ ZDRAVÍ
FAKULTNÍ ŠKOLA Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické, Technické univerzity v Liberci
Praktická škola pro studenty JERGYM a SOŠP

Vyjádření ke stávce škol

25. listopadu 2023

Vážení rodiče, 

v pondělí 27.11.2023 proběhne celostátní stávka škol.

O účasti na stávce v naší mateřské škole se rozhodovali zaměstnanci sami za sebe, nikdo z nich se stávky fyzicky účastnit nechce, zejména s ohledem na vás, rodiče. Proto bude provoz školy v den stávky probíhat standardně. 

Důvody stávky ale jednomyslně podporujeme. Současný stav úrovně vzdělávání předškolních dětí je  pro nás vyhovující a umožňuje využívat aktivizující inovativní  vzdělávací metody a zajištění  vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami specializovanými pedagogy a asistenty pedagogů. 

Počet dětí s problémy narůstá a pokud máme udržet úroveň předškolního i speciálního vzdělávání dětí v MŠ je nutné minimálně  zachovat podmínky současné. Stejně tak je tomu  ve vzdělávání dětí v běžných třídách.  Pokud budou pro MŠ zajištěny stávající podmínky, je  to pro nás vyhovující a není důvod k nespokojenosti.  Díky nastavenému financování přes PH Max máme dostatek kvalifikovaných učitelů a asistentů. Změny ve financování se „zatím“ týkají  snižování počtu učitelů a asistentů v základních a středních školách.

V předškolním vzdělávání jsou  ale stejně, jako na ZŠ a SŠ , v ohrožení pracovnice v provozu školy a to je důvod k vyjádření nespokojenosti.

MŠ fungují jako kompatibilní celek, ve kterém výchovu a vzdělávání dětí ovlivňují všichni zaměstnanci, tudíž i provozní pracovnice, včetně kuchařek.

Snižování  rozpočtu školství  je ohrožení celé naší vzdělávací soustavy. 

Vladimíra Jurigová 

 

MŠ Korálek Liberec, příspěvková organizace
IČO: 72742186
Adresa: Aloisina výšina 645/55, 460 15 Liberec XV