MŠ Korálek
ŠKOLA PODPORUJÍCÍ ZDRAVÍ
FAKULTNÍ ŠKOLA Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické, Technické univerzity v Liberci
Praktická škola pro studenty JERGYM a SOŠP

třída Broučků


Třídní učitelky:

Mája Veselá
Odborné zaměření:
– logopedický asistent
– koordinátor ŠVP
– výtvarná výchova
– ekologická výchova
– instruktor praktického vyučování studentů JERGYM a SOŠPg Jeronýmova

Martina Lank
Odborné zaměření:
– instruktor Děti na startu – šéftrenér kurzu
– tělesná výchova
– tanec
________________________________________________________________________________

ZÁŘÍ 2023
Tematické celky:               
4.9. – 8.9. – Hafíkovy první dny ve školce I.
                                           11.9. – 15.9. – Hafíkovy první dny ve školce II.
                                           18.9. – 22.9. – Hafíkovi kamarádi
                                           25.9. – 29.9. – Hafík používá předměty denní potřeby


Akce na tento měsíc:

13.9. – Divadélko v MŠ

________________________________________________________________________________

24.9.

Tento týden jsme toho stihli hodně! Nejprve jsme se seznámili s tématem týdne a poté jsme šli ven na zahradu, využít hezkého počasí, kde jsme pomocí těsta modelovali obličeje kamarádů na stromy. Některé obličeje mají místo nosu šišku, někdo má místo očí žaludy. Další den jsme se seznámili s medvědem Calebem, který nám povídal o tom, proč je důležité mít kamaráda. Nakonec jsme si společně vykrojili pomocí vykrajovátka medvídka z toustového chleba. Ve středu nás čekala tematická vycházka do Vratislavic. Viděli jsme koníky, mávali jsme na auta z mostu a vůbec nás neboleli nohy. Čtvrtek jsme zkoumali barvy pomocí zkumavek, pinzet, lup a mnoho dalšího. Postavili jsme z molitanových kostek v herně naší školku a hráli si na zaměstnance. Pracovali jsme ve skupinách, kde jsme se snažili o komunikaci s kamarády i p.učitelkou, tolerovat druhého a táhnout za jeden provaz. Zaslouženě jsme dopoledne zakončili banánovým koktejlem, který jsme si společně připravili. Pátek jsme pomocí light panelu promíchávali barvy a zjišťovali jsme, co z nich vznikne, když se smíchají dohromady. Třídili jsme panáčky do domečků a k určité emoci, dle které se panáček tváří. Upekli jsme si sušenky, které se nám náramně povedly a dopoledne jsme zakončili hrou s padákem, s kterým je neskutečná legrace. Celý týden se nám moc vyvedl a už se těšíme, co nás čeká ten příští :-).

________________________________________________________________________________

17.9.
Kdo je Hafík, to už víme, jakou máme značku také. Stále se ve školce po prázdninách rozkoukáváme a tento týden, jsme byli i na exkurzi v jiných třídách. Už víme, že tu jsou třídy Sluníčka, Hvězdičky, Koťátka a my Broučci. Navštívili jsme i kuchyň, a dokonce i ředitelnu, kde nás přivítala paní ředitelka Vlaďka a vyprávěla nám, co je ve všech těch obřích, barevných šanonech v policích. Celý týden jsme chodili hodně ven, kde jsme také cvičili, běhali, učili se házet míčkem do dálky, skákat snožmo a hráli jsme pohybové hry. Moc nás bavily obruče a někteří z nás už umí i „hula hop“. Malé děti se učily třídit barvy, počítat do tří, i když některé to umí už do deseti. Předškoláci se učili i opačné pojmy, poznat napsané písmeno a složit z dřevěných písmen své jméno. Ve středu přijelo do MŠ divadélko Ondřej s pohádkou „Krejčík hrdina“, které nás doslova vtáhlo do děje.

________________________________________________________________________________

10.9.
První školkový týden je za námi. Vše se zvládlo nad očekávání skvěle a užili jsme si spoustu zábavy. Seznamovali jsme se s novými kamarády a p. učitelkami. Zjistili jsme jakou máme značku, kde sedíme u stolečku a kde je naše skříňka na převlékání. Dále nás čekalo seznámení se s režimem dne, organizací celého dne. Hodně jsme se těšili, až poznáme zmiňovaného Hafíka. Teda s ním je taková legrace! Už se všichni těšíme, až k nám na víkend půjde domů a všechno mu ukážeme. V průběhu týdne jsme si zkoušeli ranní činnosti. Používali jsme light panel, kde jsme hledali naše pravidla 5 prstů, počítali jsme do 5, označovali jsme barvy a přiřazovali je do skupiny, skládali jsme naše značky, které byly ve formě puzzlíků a mnoho dalšího. Těšíme se na příští týden, kde budeme i nadále pokračovat v poznávání všeho kolem nás ve školce :-).

________________________________________________________________________________

ČERVEN 2023

Tématické celky:  5.6. – 9.6. – Naše město, naše země
                            12.6. – 16.6. – Profese
                            19.6. – 23.6. – Doprava
                            26.6. – 30.6. – Exotická zvířata

Akce na tento měsíc:

5.6. – Projektový den s bubnováním – předškolní děti
7.6
. – Festival dětského čtenářství – Zpěváčci
20.6. – Školkový výlet – Sychrov
21.6. – Divadlo pro předškolní děti 
22.6.  – Rozloučení s předškoláky na zahradě školky

________________________________________________________________________________

23.6.

Bezpečné cestování jsme si hned několikrát vyzkoušeli v praxi. V úterý jsme jeli vlastním autobusem na školkový výlet na zámek Sychrov. Ve středu jeli předškoláci autobusem MHD na střechu Krajského úřadu na pohádku divadla Koloběžka „O Koblížkovi“. Ve čtvrtek jsme se loučili s předškoláky a vydali jsme se na procházku k Tescu pro nanuky. Celý týden jsme hodně cvičili a běhali venku a hlavně jsme jezdili na nových odrážedlech a koloběžce „Biedronce“ na zahradě MŠ. Už víme, které dopravní prostředky jezdí po sinici, které po kolejích, které létají a které plují po vodě nebo i pod vodou a umíme si složit lodičku z papíru.

________________________________________________________________________________

16.9.

Každý má své povolání, práci, čili zaměstnání. To už víme a hrát si celý týden na různé profese, byla zábava. Byli jsme opraváři, kuchaři, prodavači, lékaři, zedníci i hasiči. V úterý jsme na tématické vycházce měli možnost pozorovat koňského zubaře při práci a ve středu jsme jeli do Naivního divadla na představení Tři zlaté vlasy děda vševěda. Největší zábava jsou ale nová odrážedla na naší zahradě. 😊

________________________________________________________________________________

9.6.

Tento týden jsme se seznamovali s krásou našeho města. Učili jsme se poznat významné budovy a místa, jako např. Ještěd, radnice, ZOO, bazén. Vytvořili jsme si společnou vlajku naší země a už víme, že hlavní město České republiky je Praha. Proběhl i poslední Sportík a vystoupení Zpěváčků před radnicí na Festivalu dětského čtenářství.

________________________________________________________________________________

2.6.

Tento týden jsme cestovali do Vesmíru. Nejdříve jsme si zahráli na kosmonauty, oblékli jsme si skafandry a naskočili do rakety! Přistáli jsme na Venuši. Bylo nám tam strašné horko, zkusili jsme si dva pokusy s jedlou sodou a octem. Zkoušeli jsme běhat mezi plameny, házet vesmírné kameny do černé díry. V ranních činnostech na nás čekalo mnoho úkolů – model s vesmírem, který se točí pomocí baterek dokola, puzzle, pracovní listy, tématické knihy, light panel, kde jsme hledali písmenka, hvězdičky a rozpíjeli jsme tam barvy…při cvičení jsme napodobovali pohyb dle vzoru – paní učitelky a studentek Týnky a Terezky. Tento týden také přijelo divadlo a hned dvakrát! Nejprve divadlo Koloběžka a poté divadlo od paní Enochové. Vybrané děti jely ve čtvrtek na Mateřinkovou olympiádu do Sport Parku. Pátek jsme zakončili na zahradě školky, kde byli připraveny úkoly pro děti k příležitosti oslavy Dne dětí. Celý týden jsme moc užili!

 

KVĚTEN 2023

Tématické celky:    2.5. – 5.5. – Domácí mazlíčci
                               9.5. – 12.5. – Moje rodina – maminky
                               15.5. – 19.5. – Hmyzí říše
                               22.5. – 26.5. – Jiná kultura
                               29.5.- 2.6. – Vesmír

Akce na tento měsíc:

4.5. – Kytička písniček – zpěváčci – dopolední hodiny
10.5. – Vystoupení u seniorů – zpěváčci
11.5. – Besídka ke Dni maminek
19.5. Tělocvična ZŠ

________________________________________________________________________________

26.5.

Cesta kolem světa – jiná kultura. Na toto téma jsme se těšili a moc jsme si celý týden užili. Povídali jsme si o dětech (i dospělých) z celého světa, jak vypadají, jak se oblékají, co jedí, kde bydlí a různé zajímavosti. Naučili jsme se nová slova: hieroglyfy a sarkofág – ten jsme dokonce měli i ve třídě a ležela v něm mumie. Vyrobili jsme si indiánské čelenky i faraonské pokrývky hlavy. Hráli jsme si na faraony, eskymáky i indiány. Stavěli jsme iglú i pyramidy, tančili jsme, zpívali, bubnovali. A také jsme si užívali krásného počasí na zahradě MŠ.

________________________________________________________________________________

19.5.

Týden hmyzu je za námi. Téma děti moc bavilo. Nejvíce jsme se zaměřili na včelu a motýla. Ochutnávali jsme med, dělali jsme sušenky s medem a motivem včel, naučili jsme se básničku a se slečnou studentkou písničku. Víme, jak se vyvíjí motýl, známe i některé druhy. Při ranních činnostech jsme hledali hmyz v želatině, používali jsme light panel na nácvik předčtenářských dovedností, rozmrazovali jsme pomocí pipetek hmyz z ledu a mnoho dalšího! Opět jsme hodně spolupracovali ve skupinách. Vyrobili jsme si louku plnou života, kam jsme nalepili různé druhy hmyzu. Společně jsme pak práci přednesli před třídou. Všichni vždy vzorně naslouchají. Venku jsme zažili dobrodružství s panem policistou, postavili jsme domečky pro hmyz, zkoumali jsme je a snažili se je popsat. Týden jsme zakončili v tělocvičně, kde jsme trénovali běh, skok, hod míčem, pravidla při hrách. Moc nás to bavilo a stále se zlepšujeme!

________________________________________________________________________________

12.5. 

Moje rodina – maminka má svátek
Ve čtvrtek nás čekala besídka pro maminky, proto jsme se na ni pečlivě připravovali. Zpívali jsme písničky, recitovali básničky, trénovali jsme tanečky. Maminkám jsme kreslili obrázky, vyráběli jsme dárečky a přáníčka. Všichni už známe jméno své maminky, víme, že máme rodiče, prarodiče, sourozence i jak pečovat o miminko. Také jsme se učili najít a přiřadit správnou půlku obrázku, stříhat podle čar, lepit tak, aby to drželo a pomáhat si s kamarády navzájem. Besídka se povedla na jedničku a rodiče i my děti jsme si ji užili. Zpěváčci byli i zazpívat a zatančit babičkám v domově seniorů v Českém Dubu a předškoláci navštívili Planetárium.

________________________________________________________________________________

5.5.

Tento týden jsme si povídali o domácích mazlíčcích. Zjistili jsme, kdo doma má nějaké mazlíčky, jak se o ně stará. Roztřídili jsme si, kdo ze zvířátek má srst, šupiny a peří. Pracovali jsme s light panelem, keramikou. Jeden celý den jsme věnovali pejskům. Povídali jsme si o tom, jak se o ně starat, co k tomu potřebujeme, čím je krmíme… Přečetli jsme si pohádku o ztraceném pejskovi a s příběhem jsme poté pracovali. Snažili jsme se pejskovi  Rexíkovi ve skupinách pomoc. Stříhali jsme mu drápky, vyčesávali ho, krmili a nakonec jsme mu čistili i zuby! Do tělocvičny jsme tento týden nešli, ale zacvičili jsme si se studentkou Ivčou, uf, to jsme se protáhli!

________________________________________________________________________________

DUBEN 2023

Tématické celky:     3.4. – 7.4. – Velikonoce
                                10.4. – 14.4. – Příroda se probouzí
                                 17.4. – 21.4. – Domácí zvířata
                                 24.4. – 28.4. – Čarodějnice

Akce na tento měsíc: 

4.4. – dílničky s rodiči – téma Velikonoce od 15:30h
21.4. – tělocvična 

________________________________________________________________________________

28.4.

Čarodějnický týden
V pondělí ráno jsme přišli do již vyzdobené šatny. Všude byla samá čarodějnice, netopýr nebo pavouk. Četli jsme si příběh „Čarodějnický rej“, učili jsme se popisovat obrázky a převyprávět děj. Létali jsme na koštěti kolem chaloupek čarodějnic, malovali jsme čarodějnice a vymýšleli jsme, co by mohly umět vyčarovat a vyrobili jsme si kočky se zelenýma očima. V úterý jsme si povídali o čarodějnických tradicích a zvycích a naučili jsme se básničku s pohybem „Hádej, kdo jsem?“. Ve středu jsme dělali hokus pokus s kouzelným lektvarem a také jsme si vyzdobili hernu čarodějnickou girlandou. Ve čtvrtek jsme přišli do školky v maskách a plnili jsme různé úkoly, které si pro nás připravily studentky a v pátek jsme modelovali čarodějnice, stříhali obrázky na puzzle, stavěli jsme si chaloupky pro čarodějnice a naučili jme se nový taneček.

________________________________________________________________________________

21.4.

Tento týden jsme se zaměřili na poznávání zvířátek z farmy. Některá zvířátka se nám ještě pletou, takže budeme i nadále trénovat :-). Používali jsme k činnostem light panel – svítící destičku, pod kterou se ukývají různé předměty nebo obrázky. Moc nás to baví, trénujeme tím zrakovou paměť, soustředění… Společně jsme podojili krávu a zjistili jsme, proč se musí ovečkách stříhat vlna z kožichu. Naučili jsme se básničku a zapojili jsme pohybovou chvilku s        písničkou. Také jsme se učili starat se o zvířátka –  umýt je a nakrmit po náročném dni na statku. Společně jsme si v herně postavili z molitanových kostek farmu a poté jsme si hráli. Spolupracovali jsme ve dvojicích  i ve skupinách. Ve středu se předškolní děti šly podívat do ZŠ. To byla jízda! Týden jsme zakončili v tělocvičně, kde jsme cvičili s paní učitelkou Irčou z Koťátek.

________________________________________________________________________________

16.4.
Příroda se probouzí! Konečně! Hledali jsme kytičky, které jsme lisovali v knize, abychom si mohli udělat herbář. Zkoumali jsme, jak taková kytička vypadá. Zasadili jsme si semínka, z kterých nám vyrostla travička. Zjistili jsme, že má stonek, list a květ. Některé květiny umíme pojmenovat – Narcis, Plicník, Sedmikráska… Také jsme otevřeli bránu pro jaro. Doufáme, že už neodejde. Přišel za námi moudrý medvěd Caleb, který nám povídal o základních znacích jara. Také jsme se naučili básničku a písničku, přečetli jsme si pohádku a snažili jsme se převyprávět děj. Nedílnou součástí byly pokusy a objevy. Pomocí kapátek jsme rozmrazili led, uvnitř kterého byly květiny. To nás bavilo asi nejvíce!

________________________________________________________________________________

6.4.

Velikonoční školkový týden je za námi a my jsme si ho moc užili. Společně jsme zjistili, jaké hlavní znaky Velikonoc máme, k čemu se používá pomlázka a co jsou to kraslice. Zasadili jsme si velikonoční osení, upekli jsme si sušenky ve tvaru kuřátek, vajíček a zajíčků. Zpěváčci jeli zpívat do domova důchodců a měli vystoupení i před radnicí! Užili jsme si dílničky s rodiči, kde jsme vyráběli dva výrobky – zajíčka a vajíčko. Také jsme si potom mohli obejít školku, kde na plotě visela velikonoční stezka. Přišel k nám i Kuba (loutka). Učili jsme ho, jak se v některých situacích správně chovat, vysvětlovali jsme mu pravidla. Všichni se zapojovali a navrhovali vhodná řešení. Ve středu k nám zavítal zajíček. Po třídě schoval pytlíky a my jsme je museli všechny najít. Uvnitř bylo překvapení! To bylo radosti. Za to jsme mu zazpívali písničku, kterou jsme se tento týden učili. Také jsme si složili robota a pomocí tabletu jsme ho ovládali. Tím jsme procvičovali pravolevou orientaci, spolupráci a reakci na pokyny, které nám robot dává. Uf, to byla fuška. Poslední den jsme zakončili velikonoční hrou. Dominantou bylo soustředění a rychlost při přenášení vajíček na lžíci z bodu A do bodu B, nakonec skupinové tvoření kraslice pomocí vodovek. Všem přejeme krásné prožití Velikonoc! 

________________________________________________________________________________

BŘEZEN 2023

Tématické celky:          27.2.- 3.3. – Moje zdraví
                                    6.3. – 10.3. – Vím, co mi škodí
                                    13.3. – 17.3. – Ovoce
                                    20.3. – 24.3. – Zelenina
                                    27.3. – 31.3. – Ovoce a zelenina

Akce na tento měsíc:
10.3. – tělocvična
13.3. – třídní focení + předškoláci na ročenky
14.3. – focení – jarní série
15.3. – divadlo ve školce

________________________________________________________________________________

31.3.

„Máme rádi ovoce, koupeme se v potoce, zeleninu rádi jíme, doktora se nebojíme.“
Tato písnička nás provázela celým týdnem. Učili jsme se třídit ovoce a zeleninu, tahali jsme velikou řepu s dědkem, babkou, pejskem, kočkou…, víme, kdo byl první, kdo poslední, zpívali jsme si o leču, malovali jsme mrkví, strouhali jsme jablka a mrkev na salát, upekli jsme si brambory v troubě, které jsme se učili krájet a umíme i básničku Brambor.

________________________________________________________________________________

24.3.

Celý týden jsme si povídali o zelenině. Moc nás to bavilo, ale musíme říct, že se nám ještě některé názvy zeleniny pletou. Ale to časem vypilujeme! Společně jsme dělali zeleninový salát ze surovin, které přinesly děti z domova. Moc děkujeme za spolupráci. Dále jsme se učili básničku a písničku, kde hrála hlavní roli mrkev. Spolupracovali jsme při tématických činnostech, pracovali ve dvojicích, skupinách. Se studentkou jsme pekli americké brambory. Krájení brambor bylo zprvu složité, ale nakonec jsme je nakrájeli všechny a měli jsme dva plné plechy. To byla dobrota. Také jsme společně zkoušeli pokus se zeleninou. Uřízli jsme od každého druhu kousek a položili jsme ho do vody. Už teď jsme si všimli, že cibule a ředkvička začala klíčit.  Jemnou motoriku jsme tentokrát procvičovali pomocí slizu, teda, to bylo něco! Lepil se úplně všude, ale byla to legrace. Týden jsme zakončili v tělocvičně, kde jsme rozvíjeli pohybové dovednosti. Příští týden se k tématu zeleniny ještě vrátíme a připojíme k tomu i ovoce. Opakování je matka moudrosti.

________________________________________________________________________________

19.3.

Máme rádi ovoce! Celý týden jsme ochutnávali různé druhy ovoce, poznávali jsme je i poslepu, pouze chutí, čichem a hmatem. Hráli jsme si na obchod, prodávali a kupovali jsme ovoce. Malovali a lepili jsme veselá jablíčka, učili jsme se rozstříhat obrázky podle čar na puzzle a slepit z nich hrušky, krájeli jsme nožem ovoce a udělali z něho salát, pekli jsme jablečné šátečky se skořicí a modelovali jsme různé ovoce podle obrázků. Hodně jsme běhali, skákali, zdolávali překážkové dráhy, tančili jsme a také jsme cvičili jógu a relaxovali. Namasté.

 

________________________________________________________________________________

10.3.

A týden je zase za námi. Moc jsme si ho užili. Děti umí rozlišit, co je pro naše tělo zdravé a můžeme to tedy jíst častěji a co našemu tělu neprospívá a to jíme méně. Pracovali jsme v centrech aktivit, kde jsme si vyzkoušeli mnoho činností. V pokusech a objevech jsme rozpouštěli pomocí jedlé sody bonbóny ve tvaru hamburgerů. Malovali jsme na průhlednou desku, trénovali sluchové vnímání v centru hudby a mnoho dalšího. Zaměřili jsme se i na spolupráci ve skupině. Dle pohádky ,,Jak pejsek s kočičkou dělali dort“ jsme ve skupině sestavovali podle receptu správné jídlo. Spolupracovali jsme na jedničku! Celý týden se nesl v duchu smyslohraní, kdy jsme ráno používali nevšední pomůcky k činnostem – light panel, opravdické špagety k nabarvení, pěnu k malování, cizrnu a rýži na volné hry k tématu. Týden jsme zakončili ovocným koktejlem a tělocvičnou, kde jsme si protáhli tělo a zopakovali pár her. Už se těšíme na další týden, kdy nás čeká téma: ovoce.

________________________________________________________________________________

3.3.

Tento týden jsme si povídali o našem zdraví. Co máme dělat, abychom neonemocněli, jak je důležité mýt si ruce a co jsou to bacily. Hráli jsme si na doktory, obvazovali jsme si „zranění“ a stavěli jsme nemocnici. Cvičili jsme jógu a už víme, že se máme o své tělo starat zvenku i zevnitř. Zaměřili jsme se i na zrakové vnímání – barvy a tvary. Na téma zdraví – co nám škodí a co prospívá si budeme povídat i příští týden.

________________________________________________________________________________

ÚNOR 2023

Tématické celky:        6.2. – 10.2. – Jak vypadám zevnitř
                                  13.2. – 17.2. – Smysly
                                  20.2. – 24.2. – Péče o tělo
                                  27.2. – 3.3. – Moje zdraví

Akce na tento měsíc:

8.2. – Školička nanečisto pro předškolní děti
17.2. – Přijede Honza Krejčík – divadlo
24.2.- Naivní divadlo – jedou předškoláci a středňáci

________________________________________________________________________________

24.2.

A týden je u konce. Povídali jsme si o tom, jak se správně starat o naše tělo. Už víme, že i tělo potřebuje určitou péči. Společně jsme se naučili básničku a písničku, hráli jsme pantomimu, u které jsme se moc nasmáli. Také jsme pracovali v centrech aktivit, kde na nás čekalo mnoho zábavných úkolů. Procvičovali jsme jemnou motoriku, skládali jsme písmenka dle vzoru, čistili jsme pomocí kartáčku plastové zuby, které byly vyrobené z PET lahví. Hodně nás bavila práce s pískem a vodou. Předškoláci nacvičovali správný úchop nůžek a přesný střih po linii. Hmatový pytel odvahy nás nikdy nezklame. V něm bylo ukrytých mnoho věcí – šampón, kartáček na zuby, pasta, hřeben… vše jsme si pojmenovali a poté jsme přiřazovali k určitým částem těla. Nesmíme zapomenout na pečení jablečných rohlíčků z listového těsta, to jsme si pochutnali! Týden jsme zakončili návštěvou Naivního divadla, kam jely předškolní a střední děti. Malé děti ve školce procvičovaly hrubou motoriku při pohybových hrách.

________________________________________________________________________________

17.2.

Po tomto týdnu už víme, co je zrak, sluch, hmat, čich a chuť. To jsou naše smysly, kterými poznáváme svět.
Dali jsme si ochutnávku dobrot poslepu, určovali jsme, co je sladké, slané, kyselé, hořké. Odvážnější z nás ochutnali i ocet. Některé dobroty jsme poznali hned podle vůně, jiné jsme nemohli poznat vůbec. Hmatem jsme poznávali různé předměty, které byly schované v hmatovém pytli. Už víme, že něco je hladké něco hrubé, něco studené, něco teplé a něco třeba měkké nebo tvrdé. Také jsme kreslili kamarádům na záda – to bylo příjemné. Při Kimově hře jsme trénovali zrak i paměť. Při pohybových hrách i při poslechu hudby jsme trénovali sluch. Ale nejvíc jsme se těšili na páteční divadlo Krejčíka Honzy! S Krejčíkem jsme si zazpívali i zatančili a máme i fotku!

________________________________________________________________________________

10.2.

I v tomto týdnu jsme pokračovali lidským tělem. Tentokrát jsme se zaměřili na orgány. Už víme, kde se nachází srdce, žaludek, plíce a mozek. Zbylé orgány budeme ještě procvičovat, někdy se nám to plete. Dělali jsme pokusy s žaludkem, abychom věděli, jak pracuje. Střední a malé děti si zahrály na umělce a tvořily pomocí barev. Mezitím šli předškoláci navštívit ,,Školičku nanečisto“. Se studentkou jsme se naučili básničku a k ní pohyb. Rozvíjeli jsme hrubou motoriku pomocí pohybových her. Pravidla budeme muset ještě opakovat, protože nám někdy dělá problém je dodržet. Také jsme zkusili pomocí tabletu ovládat robota, kterého jsme museli složit dle návodu. Tato činnost je spíš pro předškoláky, ale i malé děti to skvěle zvládly!  Hodně jsme spolupracovali ve dvojicích a větších skupinách. Učíme se zhodnotit svou práci a poté ji před třídou přednést. Jde nám to výborně! Rozvíjíme tím komunikaci a naslouchání druhým. Těšíme se, co nás čeká příští týden!

________________________________________________________________________________

 

5.2.

Jak vypadám zvenku? Který sval je největší? Kde je klíční kost? To vše jsme se učili tento týden a budeme v tom pokračovat i týdny další, protože si povídáme o lidském těle a to je spousta zajímavostí, které nás baví.

________________________________________________________________________________

LEDEN 2023

Tématické celky:         2.1. – 6.1. – Tři králové, zima čaruje
                                    9.1. – 13.1. – Pohádkový týden I.
                                   16.1. – 20.1. – Pohádkový týden II.
                                   23.1. – 27.1. – Kde zvířátka přezimují
                                   30.1. – 3.2. – Jak vypadám zvenku

Akce na tento měsíc:

13.1. – Divadlo Koloběžka (není tělocvična)

Tělocvična bude probíhat jednou za 14 dní. Jdeme 27.1.2023.

________________________________________________________________________________

9.- 20.1.

První pohádkový týden
V pondělí jsme měli pohádku Jack a kouzelná fazole. Nejprve jsme se na ni podívali na interaktivní tabuli a poté jsme šli zkoušet některé činnosti do kruhu. Nejprve jsme lezli po fazoli až do oblak, kde jsme sundávali předměty z pohádky a museli jsme dávat pozor, aby nás u toho nechytil obr. Pak jsme si fazole i zasadili! V úterý jsme se zaměřili na pohádku O Sněhurce. Zkoušeli jsme si hru na kouzelné zrcadlo, udělat otrávené jablko a skupinově jsme Sněhurce nazdobili šaty. Středa patřila Šípkové Růžence. Zkoumali jsme opravdickou růži a její trny. Hráli jsme hodně pohybových her zaměřených na spolupráci a přesnost. Nakonec jsme prosekávali cestu skrz růže až k zámku. Ve čtvrtek jsme se studentkou měli pohádku O Karkulce. Hráli jsme si na vlka a užili jsme si spoustu legrace. Pátek bylo divadlo, krásně zakončení pohádkového týdne 😊.

Druhý pohádkový týden
V pondělí jsme si vyrobili společnou Perníkovou chaloupku a ozdobili ji perníčky, zahráli jsme si na Mařenku a Jeníčka i Ježibabu. V úterý jsme se seznámili s pohádkou O Budulínkovi, namalovali jsme si obří bubínek a vyrobili jsme si lištičky z ruliček od toaletních papírů. A protože babička a dědeček hráli lištičkám na bubínek a housličky, učili jsme se i my bubnovat na drumbeny. Ve středu jsme si zahráli na všechna zvířátka z pohádky Zvířátka a loupežníci, ve čtvrtek jsme táhli, táhli, ale nevytáhli Velkou řepu a v pátek jsme si dali do těla při velkém tělocviku – tentokrát v herně i třídě. A byla i překážková dráha!

________________________________________________________________________________

6.1.

Tři králové – zima čaruje
Zima nám vyčarovala velké oteplení a není už vůbec žádný sníh. Tak jsme se rozveselili vzpomínkou na Silvestrovský ohňostroj, který jsme si společně namalovali. Zavzpomínali jsme si také na dárečky od Ježíška. Naučili jsme se poznat počáteční písmena jmen Kašpar, Melichar, Baltazar – to byli totiž ti tři králové, víme i co přinesli Ježíškovi do Betléma. Zahráli jsme si divadlo, zazpívali písničky, a protože už je konec Vánoc, odstrojili jsme si stromeček a uklidili jsme vánoční výzdobu. V pátek jsme se učili v tělocvičně házet míčem co nejdál, zaběhali jsme si slalom a byly i tanečky.

________________________________________________________________________________

PROSINEC 2022

Tématické celky:           5.12. – 9.12. – Kdo se bojí čerta?
                                      12.12. – 16.12. – Vánoční zvyky
                                      19.12. – 22.12. – Vánoce přicházejí

Akce na tento měsíc:

5.12. – Mikuláš, čert a anděl ve školce
7.12. – předškolní děti jdou do ZŠ na divadélko v 8:30h
12.12. – vybrané děti (zpěváčci) – Vystoupení před radnicí v odpoledních hodinách – podrobnosti na webu
14.12. – vybrané děti (zpěváčci) – Vystoupení v Českém Dubu v dopoledních hodinách
15.12. – vánoční besídka ve třídě od 15:30h
19.12. – vybrané děti (zpěváčci) – Vystoupení před radnicí v odpoledních hodinách – podrobnosti na webu
19.12. – Ježíšek ve třídě

________________________________________________________________________________

23.12.

Hned v pondělí nás ve školce čekala bohatá nadílka pod stromečkem. Dostali jsme super dárečky, které si budeme celý příští rok užívat. Další dny jsme se už tak moc těšili na Vánoce, že se to skoro nedalo vydržet. Naučili jsme se básničku s pohybem „Anděl“, vytvořili jsme si komety a vánoční stromečky z hvězdiček, zpívali jsme koledy, ochutnávali jsme cukroví a nasušili jsme si křížaly. A Vánoce mohly začít…

________________________________________________________________________________

16.12.

Tento týden jsme si společně povídali o vánočních zvycích. Pouštěli jsme si lodičky, házeli střevícem, pekli cukroví, hledali jsme šupiny od kapra, zpívali koledy… Moc nás to bavilo! Hlavně byla besídka pro rodiče, kterou jsme zvládli na jedničku! V ateliéru jsme tvořili vánoční stromečky na nástěnku do šatny. Předškoláci to měli složité, ale poradili si s tím hravě. Středňáci se museli soustředit na počty, aby stromeček z ruliček měl dostatek koleček a malé děti tvořili s malířskou izolepou. V pátek v tělocvičně jsme si hráli na vánoční stromečky. Rozvíjeli jsme hrubou motoriku, reakce na signály, trpělivost a hravost. Těšíme se na poslední týden před Vánoci. Má přijít do třídy Ježíšek, tak snad dostaneme nějaké hezké dárky :-).

________________________________________________________________________________

9.12.

Kdo se bojí čerta? To bylo téma tohoto týdne. A víte, kdo se bál? Ten, kdo nejvíc zlobil.
Naštěstí k nám do školky přišel hodný čert a měl s sebou spravedlivého a moudrého Mikuláše, který měl ve své knize hříchů napsané i pochvaly, a tak nás děti všechny i pochválil. Přišli s ním 2 krásní andělé a donesli nám dobroty a ovoce. Hned v pondělí jsme si společně ostrojili vánoční stromeček. Celý týden jsme plnili mikulášské úkoly, tančili jsme čertí tanečky a tvořili jsme čerty a anděly z papíru. Ve středu navštívili předškoláci Základní školu, kde jim školáci zahráli divadlo. No a v pátek jsme se pořádně vyřádili v tělocvičně.

________________________________________________________________________________

2.12.

Listopad jsme zakončili tématem o ptáčcích. Pamatujeme si některé druhy ptáčků, víme, kteří odlétají do teplých krajin a kteří tady s námi zůstávají přes zimu. Také jsme šli ptáčky krmit ven. Do budky jsme jim nasypali semínka a pozorovali jsme, zda některé druhy ptáčků uvidíme. Společně jsme si zahráli na ptáčky a tancovali jsme dle písničky, to byla legrace! Zjistili jsme, proč je moucha Zvědavost modrá a pomohli jsme ji obarvit na modro pomocí kapiček z mraku. Naslouchali jsme příběhu a snažili jsme ho převyprávět, to byla fuška, uf. Také jsme si vyslechli příběh od Caleba, který nám přinesl dlooooooouhou žížalu z lesa. V pátek nám přijelo divadlo, to nás moc bavilo. Paní nám zahrála 3 pohádky – Dlouhý, Široký a Bystrozraký, O Koblížkovi a Tři prasátka. Už se těšíme na vanoční týdny, které nás teď čekají :-).

________________________________________________________________________________

LISTOPAD 2022

Tématické celky:           31.10.- 4.11. – Podzimní strašidýlkování
                                       7.11. – 11.11. – Svatý Martin přijíždí
                                       14.11. – 18.11. – Denní harmonogram
                                       21.11.-  25.11. – Čtvero ročních dob
                                       28.11. – 2.12. – Ptáčci v zimě

Akce na tento měsíc:

  • 31.10. – Podzimní strašidýlkování ve třídě s dětmi
  • 2.11. – Dýňování s rodiči + venkovní stezka od 15:30h
  • každé úterý ,,Sportík“ pro předškolní děti
  • 18.11.- divadlo ,,Koloběžka“ (ruší se tělocvična)

________________________________________________________________________________

27.11.

Školkový týden uběhl, jako voda. Tentokrát jsme si povídali o ročním období. Přiřazovali jsme obrázky oblečení k určitému období. Třídili jsme, jaké činnosti patří k létu a zimě. Také jsme dělali pokusy s nafukovacím balónkem a jedlou sodou. Další pokus byl s pěnou na holení a modrou tuší. Víme, že v každém ročním období se mění počasí. Zkoušeli jsme se oblékat na rychlost a také za námi přišel medvěd Caleb, který nám povídal příběhy z lesa. Roční období je pro nás ještě docela složité, pleteme si je dohromady. Takže budeme pokračovat s tímto tématem ještě v následujícím týdnu společně s tématem ptáčci.

________________________________________________________________________________

20.11. 

Tento školkový týden jsme se zaměřili na denní harmonogram. Některé části dne se nám ještě trochu pletou, ale na tom společně zapracujeme. Rozeznáme den, ráno, večer, noc. Měli jsme připravené různé aktivity k tématu. Naučili jsme se písničku o sluníčku, kterému jsme poté pomohli najít jeho ztracené paprsky. Seznámili jsme se s mouchou Žárlivost, která má žlutou barvu, protože ji chtěla ukrást sluníčku. Naučili jsme se spolupracovat ve skupinách a pomáhat mladším. Vytvořili jsme ozdobu na vánoční stromeček u radnice a nakonec jsme si ještě připravili banánový a jahodový koktejl, abychom tělu dodali sílu a potřebné vitamíny!

________________________________________________________________________________

11.11.

Tento týden k nám přijel Martin na bílém koni. Měl s sebou svůj červený plášť, podkovy pro koně, rolničky, husí peří, meč, a samozřejmě i koně. Naučili jsme se převyprávět jeho příběh, víme, že máme konat dobro, dělit se s kamarády a pomáhat slabším. Celý týden jsme si hráli zábavné hry jako třeba „Na Svatomartinské rohlíčky“, „Na Martinův plášť“ nebo „Na cestu do husince“. Potrénovali jsme při tom pravolevou orientaci, orientaci v prostoru, postřeh i rytmus a tempo. Hráli jsme na rolničky a zjistili jsme, že koňská podkova je pěkně těžká. Naučili jsme se veselou básničku s pohybem „Utíkám, utíkám“ a zazpívali si písničku „Martin“. No a v pátek jsme se pěkně vyřádili v tělocvičně. Martin k nám do Broučků sice na bílém koni přijel, ale sníh nám nedovezl.

________________________________________________________________________________

4.11.

Tento týden byl strašidelný. Povídali jsme si o tradicích a zvycích – Dušičky, Halloween. V pondělí nás čekalo strašidýlkování ve třídě. Přišli jsme v kostýmech a čekalo nás ve třídě mnoho úkolů. Vytahovali jsme oči z krvavé vody, museli jsme se trefit do ducha a dýně pomocí míčků, oběhnout pavučinu ve třídě, z písku vykopat kostru a mnoho dalšího. Když jsme všechny úkoly splnili, tak jsme za odměnu dostali diplom a strašidelný popcorn, byl to perfektní den! V úterý jsme dělali pokusy s jedlou sodou a octem. Všechno bublalo a teklo, až jsme si mysleli, že celá školka bude zaplavená. Ve středu jsme šli na procházku do lesa, kde jsme stavěli domečky pro skřítky. Odpoledne bylo dýňování s rodiči, moc jsme si to užili :-). Čtvrtek byl ve znamení studentek, konečně zase dorazily! Měli pro nás připravené úkoly a byly docela strašidelné. Třeba jsme lovili pavouky ze slizu. Pátek tělocvična, na tu se vždy těšíme. Tentokrát jsme hodně běhali, hráli jsme hry s míčem. Těšíme se na další týden, prý přijede Martin na bílém koni, tak jsme zvědaví 🙂

________________________________________________________________________________

ŘÍJEN 2022

Tématické celky:    3.10. – 7.10. – Krásy podzimní přírody – houby
                               10.10. – 14.10. – Připravte si deštníčky – počasí
                               17.10. – 21.10. – Krásy podzimní přírody – stromy a jejich plody
                               24.10. – 28.10. – Svět kolem nás – materiály

Akce na tento měsíc:

  • úterý 4.10. – ,,Sportík“ pro předškolní děti – nově každé úterý
  • úterý 18.10. – fotograf – zimní focení od 9h
  • pátek 17.10. – sférické kino od 10h                          

________________________________________________________________________________

27.10.

Tento školkový týden byl kratší, protože zítra je státní svátek a ve školce nebudeme. Povídali jsme si o materiálech. To je docela těžké téma, ale my jsme se toho nebáli. Rozeznáme některé druhy materiálů jako je látka, papír, plast, kov, sklo a dřevo. Zkoušeli jsme si různé pokusy k tématu, které nás moc bavili. Také jsme dramatizovali pohádku o ,,Třech prasátkách“. Moc nám to šlo a našli jsme mezi sebou nové herecké talenty! Ke konci týdne jsme vyráběli z keramiky. Pro někoho to byla novinka, pro někoho ne. Bavilo nás to, takže keramiku určitě ještě zařadíme do našich činností. Další týden nás čeká ,,Podzimní strašidýlkování“, už teď se nemůžeme dočkat!

________________________________________________________________________________

23.10.

Další školkový týden za námi, tentokrát jsme si povídali o podzimu. V pondělí bylo sférické kino, bylo to perfektní, koukali jsme na pohádku o stromech. Poté jsme se vydali ven hledat barevné listy, protože jsme je potřebovali na výtvarku, kterou jsme dělali. Listů bylo všude tolik, takových barev. V úterý k nám přijel pan fotograf, všichni jsme byli slušně oblečení a panu fotografovi to šlo hezky od ruky. Ještě jsme si stihli popovídat s moudrým medvědem Calebem o lese, stromech, barvách. Středa byla tvořivá, malovali jsme pomocí kaštanů. Museli jsme se soustředit, protože kaštany byly v bedně i s barvou. Společně po skupinách jsme s bednou kývali sem a tam a kaštany obarvovaly papír s listy, který byl na dně bedny. Užili jsme si u toho hodně legrace, ale hlavně jsme společně spolupracovali, aby žádný kaštan nevyletěl z bedny ven. Další dny jsme si povídali o znacích podzimu, třídili jsme obrázky, které k podzimu patří a které ne, lepili jsme obrázky s tématikou kolem nakresleného stromu, naučili jsme se písničku i básničku s pohybem a mnoho dalšího. V pátek nás čekala tělocvična. Pracovali jsme s míčem, házeli jsme ho do dálky, chytali, kutáleli… Už se těšíme, co nás čeká další týden 🙂

________________________________________________________________________________

16.10.

Tento školkový týden jsme si povídali o počasí. Už víme, co znamená zataženo, polojasno, jasno. Vyzkoušeli jsme si také mnoho pokusů. Jeden z nich byla duha, kterou jsme vytvořili pomocí lentilek. Byla krása pozorovat, jak se barvy míchají do sebe. Také jsme si zkusili, co plave a co se potopí. Naučili jsme se básničku ,,Duhový most“, která se nám velmi zalíbila. A v pátek tělocvična! Hurá! Učili jsme se běhat z bodu A do bodu B, cvičit dle paní učitelky a také sebrat odvahu a prolézt dlouhým látkovým pytlem. To byla teda paráda!

________________________________________________________________________________

9.10.

Týden je u konce a my jsme si ho moc užili. Zaměřili jsme se na houby. Zjistili jsme, jak se od sebe houby liší, zda jsou jedlé nebo jedovaté, jakou mají barvu a čím jsou specifické. Medvěd Caleb nám vyprávěl příběhy z lesa, dal nám mini atlas hub, abychom už nikdy nespletli, která houba je jedlá a která ne. Také jsme pekli čokoládové sušenky, byla to dobrota. Po celý týden jsme venku hledali houby a představte si, že nám rostou i na zahradě. Pár hub jsme dali na černý papír a zjistili jsme, že jedovaté houby do druhého dne udělaly na papír bílé razítko svým kloboukem, no koukněte se sami na fotky! Taky už víme, že do jedovatých hub se nekope, jinak by mohl přijít dědeček Hříbeček a to by se dělo věcí! V pátek nás čekala tělocvična, protáhli jsme si tělo, zahráli jsme si hry a už teď se těšíme na příští pátek, kdy tam zas půjdeme. Houby nás moc bavily, byl to prima týden 🙂

________________________________________________________________________________

ZÁŘÍ 2022

Tématické celky:    1.9. – 9.9. – Já a moje školka I.
                                12.9. – 16.9. – Já a moje školka II.
                                19.9 – 23.9. – Kdo jsou moji kamarádi
                                26.9. – 30.9. – Předměty kolem nás

Akce na tento měsíc: 
– úterý 13.9. – ,,Sportík“ pro předškolní děti
(od 10h sportovní aktivity pro děti)
– ve středu 14.9. – 
Divadélko Ondřej ,, Indiánské příběhy“ od 10:30h
– každý pátek jdeme do tělocvičny – VŠECHNY DĚTI! (malé, střední, předškolní)

________________________________________________________________________________

30.9.

Tento týden byl velmi krátký, uběhl jako voda. V pondělí jsme se neviděli, protože se opravovala voda a ve středu byl státní svátek. Zbývající dny jsme si povídali o předmětech, které nás obklopují. Zaměřili jsme se hlavně na geometrické tvary. Zkoumali jsme, kde se kolem nacházejí. Například dveře jsou jako obdélník a stůl jako kruh.  Ale nejvíce jsme si užili páteční tělocvičnu. Konečně jsme tam mohli vyrazit. Běhali jsme jako o závod, cvičili jsme a hráli různé pohybové hry. Užili jsme si spoustu legrace. 

________________________________________________________________________________

25.9.

Tento školkový týden nás bylo velmi málo, skoro všechny kamarády skolil bacil. Takže nás ve třídě bylo malinko, maximálně 10. Proto jsme se rozhodli, že budeme hodně tvořit a společný čas si i tak užijeme, ač se nám po kamarádech stýskalo. Doufáme, že se brzy opět všichni uvidíme. Povídali jsme si o přátelství a zaměřili jsme se na pohádku o Medvídkovi Pú. Společně jsme vytvořili Stokorcový les, kde Medvídek Pú se svými přáteli žije. Zhotovili jsme ho pomocí bramborových razítek. Přečetli jsme si pohádku, jak Medvídek Pú sbíral jablíčka a jeho kamarádi ho běželi zachránit, protože málem spadl ze stromu. Tomu se říká přátelství! Také jsme si upekli štrůdl, strouhali jsme, míchali, ochutnávali a vůně se nesla celou školkou. V neposlední řadě jsme se obkreslili na velký formát papíru a poté jsme obraz pomocí barev dodělali. Byla to legrace, všude na zemi leželi papíry a spousta barev. Toto téma nás na tolik oslovilo, že jsme se páteční den, když konečně vylezlo sluníčko vydali ven na zahradu, kde jsme vyrobili hmotu z hladké mouky, oleje a teplé vody.  Potom jsme si každý vzali kousíček a vytvarovali jsme z něj kuličku, kterou jsme připlácli na kůru stromu. Poté jsme pomocí přírodnin – šípků, šišek a podobně obličej dodělali. Hodně jsme se u toho nasmáli, no koukněte samy. Stromoví kamarádi, jako z pohádky 🙂

________________________________________________________________________________

16.9.

Tento školkový týden jsme se stále vzájemně poznávali a společně jsme pracovali na dodržování pravidel. Přijelo k nám i divadlo, na které jsme se moc těšili. Pan herec a paní herečka nám zahráli pohádku o indiánech. Kdo se nestyděl, mohl jít některé postavy hrát taky, byla to legrace. Také jsme byli prozkoumat celou naší školku. Byli jsme se podívat, kde jsou ostatní třídy, kde paní kuchařka vaří, kde je keramická dílna, sauna a mnoho dalšího. Zjistili jsme, že paní kuchařka vaří v obřích hrncích a všechny dobroty míchá velikou vařečkou. Ještě jsme nahlédli, kde má paní ředitelka kancelář. Byli jsme jako detektivové. Hodně času, jsme trávili venku, kde jsme se učili chodit v zástupu ve dvojicích, chodit v nerovném terénu a po schodech. Už se těšíme, co nás čeká další týden 🙂

________________________________________________________________________________

11.9.

A je za námi první školkový týden. Nesl se v duchu seznamování s ostatními dětmi, učili jsme se poznat svoji značku, paní učitelku Máju a Martinu, najít kde u stolečku mám své místo, zvyknout si na školkový režim. Poznali jsme pravidla 5-ti prstů. Zkoušeli jsme si obtisknout svou nohu na papír – to znázorňovalo první pravidlo, které se nazývá: ,,Chodím pomalu.“ Pravidla ve školce jsou moc důležitá, proto se na ně budeme zaměřovat ještě následující týdny. Zpívali jsme také několik písní a u toho jsme hráli na Orffovy nástroje. To byla legrace! Venku jsme objevovali okolí školky a nejvíce jsme si užívali na zahradě, kde máme spoustu hraček. Sbírali jsme do koleček přírodniny a poté jsme stavěli různé stavby. Také jsme hodně cvičili. Do pohybových her jsme se zapojili úplně všichni. Hráli jsme hry s míčem, obručí a zvířátky. Ve čtvrtek k nám přišly naše studentky, které za námi chodí každý týden. Měly pro nás připravené zajímavé aktivity, které nás moc bavili. Už se těšíme co nás čeká další týden 🙂

________________________________________________________________________________

ČERVEN 2022

Tématické celky:   31.5 – 3.6. – Den dětí
                                6.6 – 10.6. – Exotická zvířata
                                13.6. – 17.6. – Profese
                                20.6. – 24.6. – Doprava
                                27.6. – 30. 6. – Sport a volný čas

Akce na tento měsíc: 
– ve středu 1.6. – 
dopoledne den dětí na zahradě školky, připravené úkoly pro děti, ukázka vystoupení ,,Ledového království“ pod vedením p.uč. Martiny a vybraných předškolních dětí, které vystupují odpoledne před radnicí ve 14:30 na akci ,,Festival dětského čtenářství“
– v pátek 3.6. – Divadlo ve školce ,,Hola, hola škola volá“
– v pondělí 6.6. – projektový den na zahradě školky, téma – Pokusy
– v úterý 7.6. – školkový výlet na zámek Lemberk 
– v pátek 10.6. – Pandí dopoledne ve třídě – černé a bílé oblečení s sebou
– v úterý 14.6. – rozloučení s předškoláky na zahradě školky v 15h.
– ve čtvrtek 23.6. – jedeme do ZOO
– v úterý 28.6. – školková olympiáda na školním hřišti v dopoledních hodinách

_____________________________________________________________________________

1.7.

Poslední týden před prázdninami jsme si náležitě užili. V pondělí jsme šli do tělocvičny a tentokrát šli i malé děti. Šlo jim to skvěle! Cvičili jsme různé typy cviků a trénovali jsme na olympiádu, která nás čekala v úterý. Další den byla očekávaná olympiáda. Ráno jsme si společně vyrobili vlajku, kam si každé dítě nakreslilo svoji hlavu. Potom jsme společně odešli na školní zahradu, kde bylo mnoho úkolů. Sprint, hod koulí, skok do  písku, štafeta. Všechny disciplíny jsme splnili a nakonec jsme dostali pohár a medaile. Byl to prima den. Středa byla ve znamení nanuků. Společně jsme rozmixovali jahody a nalili jsme je do připravených formiček. Moc jsme se těšili, až si je ve čtvrtek dáme, mňam. Školkový týden se chýlil ke konci a my jsme si chtěli čtvrtek užít, jak se patří. Jelikož si děti oblíbily produkty od firmy Dedoles, rozhodli jsme se, zatančit si na jejich úvodní song, kde jsou v hlavní roli tančící křečci. Zapnuli jsme interaktivní tabuli a společně jsme se tanec naučili. Šlo nám to skvěle, koukněte se sami :-). 
Krásné letní prázdniny všem!!!

_____________________________________________________________________________

24.6.

Týden uběhl, jako voda. Zaměřili jsme se na dopravu. Venku jsme zkoumali auta, autobusy a ve čtvrtek jsme si dokonce vyzkoušeli cestování v autobuse a tramvaji. Jeli jsme totiž do ZOO. Bylo to tam moc fajn, jelo nás hodně, vzali jsme s sebou i naše studentky ze střední školy. Asi nejvíce se nám líbil lev, byl u nás úplně blízko. Při cestě zpátky jsme opět jeli tramvají a autobusem. Všechno probíhalo skvěle podle plánu i počasí nám přálo! Další činnost, která nás moc bavila, byla ve dvojicích. Každá dvojice měla jiný dopravní prostředek a musela dokreslit na papír silnici, vzduch, vodu nebo koleje a pak tam dopravní prostředek nalepit. Spolupráce nám šla skvěle, vznikla z toho moc krásná díla. Školkový týden jsme zakončili hrou na námořníky. Přišli jsme do školky v pruhovaném a celé dopoledne jsme zkoumali námořnické předměty. Taky jsme hráli mnoho her a dělali zábavné úkoly venku.

________________________________________________________________________________

17.6.

A školkový týden je za námi! Věnovali jsme se povolání, nejvíce jsme se zaměřili na hasiče. Zjistili jsme, co všechno hasič musí zvládat při své práci, jak je odvážný a statečný. Zkusili jsme si hned několik úkolů. Nejprve malé děti hasily oheň. Střední děti se musely dostat do domečku. Jako hasiči rozbít dveře a zachránit medvídka. A předškoláci to měli nejtěžší. Musely vylézt na žebřík a zachránit pejska z hořících plamenů. To byla teda jízda. Uf.
I venku jsme si tentokrát hráli na hasiče. Nejdříve jsme je malovali na fólii a pak jsme se snažili pomocí hadice uhasit oheň. Nebojte se, všechno bylo ,,jen jako“, opravdový oheň tam nebyl. Všichni jsme se u činnosti vystřídali. Byla u toho legrace, byli jsme trochu mokří, špinavý od barev, ale nejsme z cukru, přeci :-). Ve čtvrtek jsme si se studentkami zahráli na detektivy. Vyráběli jsme perfektní lupy na zkoumání okolního světa.
Dále jsme byli pekaři. Napekli jsme si čokoládové sušenky. A kdo si pamatuje, minulý týden jsme měli pandí den. Tak jsme si ještě na skok pandu připomněli. Sušenky jsme si vyzdobili vykrajovátkem s pandou. Ona je táááák roztomilá, no posuďte sami, jak se nám sušenky povedly :-).

________________________________________________________________________________

10.6.

Téééda, tento týden byl plný úžasných zážitků. V úterý jsme vyrazili na školkový výlet. Jeli jsme na zámek Lemberk. Měli jsme svůj vlastní autobus, který nás odvezl skoro pod zámek. Počasí bylo ze začátku přijatelné, ale jakmile jsme vystoupili z autobusu, hned začalo pršet. Ale to nám nevadilo, nejsme přeci z cukru! A jak říkáme, není špatné počasí, jen oblečení. Na zámku nás čekala prohlídka s kocourem Mikešem. Šli jsme do zámecké kuchyně a různých komnat. V každé místnosti na nás čekali kočičky, které jsme museli najít a pojmenovat. Dohromady jsme našli 7 koček. Pojmenovali jsme je: Elinka, Kytička, Vločka, Janička…a jak to bylo dál? 🙂 Po prohlídce jsme šli ke studánce sv. Zdislavy, kde je léčivá voda. A pak honem na řízek s bramborovou kaší! Mňam. Cesta zpátky byla příjemná, skoro všichni jsme v autobuse usnuli. Byl to prima výlet a ani déšť nás nezastavil!
Ve středu jsme tvořili venku na zahradě. Omotali jsme fólii kolem stromů a mohlo to začít. Vzali jsme ven hodně barev a každý namaloval kolik chtěl exotických zvířátek, udělali jsme si vlastně takovou malou zoologickou zahradu.
Pátek jsme zakončili ,,Pandím dnem“. Všechny děti přišli v bílo-černém oblečení. Celý den jsme plnili mnoho úkolů, které se týkali pouze pandích kamarádů. Společně jsme všechny úkoly zvládli a pak jsme se mohli vrhnout na výborné občerstvení, které přinesli naše maminky. Děkujeme Vám! 🙂

________________________________________________________________________________

3.6.

Tento školkový týden jsme slavili. A víte proč? No protože byl svátek dětí! 1.6. si pro nás paní učitelky z celé školky připravily soutěže na zahradu. Museli jsme skákat panáka, potom přelít vodu z hrnečku do džbánu a opačně, proběhnout překážkovou dráhu, házet míčkem do branky, prolézt pavučinou a mnoho dalšího. Když jsme všechno zvládli, dostali jsme za odměnu tvarohové nanuky, mňam, to byla dobrota! 
V pátek k nám přijelo divadlo, naše oblíbená ,,Koloběžka“, užili jsme si spoustu legrace a také jsme se naučili spoustu číslic a písmenek, divadlo bylo totiž o škole.

________________________________________________________________________________

KVĚTEN 2022

Tématické celky:    2.5. – 6.5. – Moje rodina – maminka má svátek
                                9.5. – 13.5. – Materiály
                                16.5. – 20.5. – Živá a neživá příroda – ochrana přírody
                                23.5. – 27.5. – Hmyz

Akce na tento měsíc: 
ve středu 4.5. – zpěváčci jedou do Českého Dubu – dopolední hodiny.
v úterý 10.5. Vás zveme na ,,Besídku ke dni matek“ od 15h ve třídě.
ve středu 11.5. k nám přijede divadlo.
v pátek 27.5. – k nám přijede divadlo se živými zvířaty na zahradu školky.

________________________________________________________________________________

27.5.

Bzzzz….tento školkový týden jsme si povídali o hmyzu. To byla paráda! Zjistili jsme pomocí pokusu s nafukovacím balónkem, jak se líhne na svět motýl. Zkoumali jsme v lese mravence pomocí lupy, stavěli jsme jim domečky z listí a jiných přírodnin. Hodně jsme si oblíbili včely, zkoušeli jsme mnoho činností zaměřených na jejich život. V encyklopediích jsme se dozvěděli, jak se vyrábí med a pak jsme ho i ochutnali, mňam! Naučili jsme se včelí taneček v tělocvičně se slečnou studentkou a na konci týdně nás čekalo překvapení. Přijelo k nám divadlo s živými zvířátky. Vystoupení nakonec nebylo venku, protože začalo pršet, ale i tak jsme si ho užili. Byla tam malá opička, která jezdila na kole a uměla hrát na kytaru, potom jsme viděli pejsky, kteří uměli skákat na míči a nakonec obříííííííího hada. Mohli jsme si na něj i sáhnout. Bylo to dobrodružství!

________________________________________________________________________________

20.5.

A je zase konec školkového týdne. Tentokrát jsme se zaměřili na ochranu přírody. Už víme, jak máme třídit odpad, jakou barvu mají kontejnery. Taky víme, jak se máme chovat v lese, abychom nevyplašili zvířátka. Dodržujeme pravidla 5 -ti prstů ve školce a vlastně i v lese. Víte, jaká to jsou? Chodím pomalu, ovládám svůj hlas, sedím v klidu, naslouchám a koukám kolem sebe.  Společně jsme na velký arch papíru – kooperativní činnost – vystřihovali obrázky živé a neživé přírody a lepili jsme je na místo určené. Šlo nám to pěkně od ruky. Taky jsme si společně zkusili udělat pár pokusů. První byl s vodou. Do pytlíku, který se dá nahoře zavřít, jsme nalili vodu a poté jsme vzali ostré pastelky a zkusili jsme pytlík propíchnout, co myslíte, byla povodeň nebo ne? Další pokus byl se vzduchem. Nafouknuli jsme balónek a potom jsme ho pouštěli po třídě, létal jako zběsilý. Nakonec se dva odvážlivci rozhodli, že zkusí nafouklý balónek propíchnout špendlíkem. To byla rána! Pak jsme zkoumali sluníčko, jak vychází a zapadá. Hlínu a její vůni, kameny a jejich tvar a barvu. Bylo toho mnoho. Všechno tohle patřilo do neživé přírody. Živou přírodu jsme zkoumali venku na zahradě, na plácku a na vycházce. Příští týden nás čeká povídání o hmyzu, bzzzzz…..to bude paráda!

________________________________________________________________________________

13.5.

Tento týden ve školce jsme zkoumali materiály. Moc nás to bavilo, protože jsme zjistili, jaký materiál se potopí, jaký plave, který materiál je ostrý a který měkký. Hodně jsme používali hmat, kterým jsme zjišťovali strukturu materiálů. Také jsme měli besídku pro maminky, byli jsme trochu nervózní, ale nakonec to dopadlo skvěle! Pro maminky jsme vyrobili v šatně ,,Láskovník“. Každá maminka tam měla mouchu Lásku, na které byl napsaný vzkaz. No a nesmíme zapomenout na divadlo. Přijela naše stará, dobrá, známá Koloběžka. Společně jsme si zazpívali, byla to paráda.

________________________________________________________________________________

6.5.

Tento školkový týden jsme se věnovali maminkám. A víte proč? No, protože v neděli je přeci svátek maminek! Společně jsme si povídali, jak se naše maminky jmenují, co dělají za práci, ale také jak se o nás starají. Vyzkoušeli jsme i o maminku pečovat. Zkoušeli jsme stříhat nehty a pak je nalakovat, učesat a nalíčit maminku nebo ji pomocí rtěnky namalovat pusu. Moc nám to šlo, teď to zkusíme na Vás doma, máte se na co těšit 😊! Uvědomili jsme si, jak je pro nás rodina důležitá a že každý z nás má doma i nějaký svůj úkol, aby maminka a tatínek nedělali všechno sami. Někdo z nás pomáhá vařit, někdo dává nádobí do myčky a někdo zase vysává nebo utírá prach. Společně nám to půjde lépe od ruky! Nakonec jsme si upekli šneky z listového těsta, mňam, to byla dobrota! Která maminka doma také peče šneky? 😊

________________________________________________________________________________

DUBEN 2022

Tématické celky:    4.4. – 8.4. – Příroda se probouzí
                                11.4. – 15. 4. – Velikonoce
                                18.4. – 22.4. – Domácí zvířata
                                25.4. – 29.4. – Čarodějnice

Akce na tento měsíc:
V pátek 8.4. k nám přijede divadlo.
V úterý 12.4. Vás zveme na Velikonoční dílničky od 15 do 17h.
Ve středu 13.4. bude vystoupení školkového sborečku. Více info visí na nástěnce.
Ve středu 20.4. – náhradní termín dofocení na ročenky a třídní fotku.
V pátek 29.4. – Čarodějnický rej pro děti. Bude probíhat v dopoledních hodinách.

________________________________________________________________________________

29.4.

Celý týden jsme si povídali o čarodějnicích. Už víme, že některé čarodějnice jsou hodné a některé zlé. Taky je umíme popsat a vysvětlit, proč takové jsou. Dělali jsme mnoho pokusů – třeba čarodějnický lektvar z hadí šťávy, pavoučího slizu a myšího prášku. Ten bublal, až jsme se lekli, že vytopí školku. Ale pomocí čarodějnických hůlek jsme vše zachránili. Uf! Poslední dubnový den jsme zakončili čarodějnickým rejem u nás ve třídě. Všichni jsme se převlékli do strašidelných kostýmů a celé dopoledne jsme si užili mnoho her a zábavy. Házeli jsme míčkem do čarodějnice, jmenovala se ,,Jedlice“. Poté jsme vyndávali z mísy kostru pomocí lžíce. Další úkol byl v herně, čekala nás čarodějnická cesta, plná různých překážek, které jsme museli na koštěti obletět. Nakonec jsme museli nakrmit čarodějnice jejich kouzelným lektvarem, ale pozor, nesměla nám kápnou ani jedna kapička vedle! Všechno jsme zvládli na jedničku. Zatančili jsme si v herně na hudbu a potom jsme si předali diplomy a odměny za splněné úkoly.

________________________________________________________________________________

22.4.

Tento týden jsme si povídali o domácích zvířatech. Naučili jsme se druhy zvířat. Jeli jsme traktorem na statek a tam jsme objevili mnoho zvířat. Krávu, které jsme pomohli najít její ztracené fleky. Husa zase potřebovala otrhat peří. Slepice ztratila svoje malá kuřátka, pomohli jsme je společně najít a za odměnu jsme od ní dostali opravdické vajíčko! A nakonec jsme pomohli ovečce ji ostříhat vlnu a najít její ztracené jehňátko. Také jsme se naučili, že se zvířátky musíme jednat v tichosti, abychom je nevyplašili, kde zvířátka žijí, kde bydlí, zda mají srst či peří, k čemu nám slouží. Tento týden jsme si náramně užili, už se těšíme, co nás čeká dál!

________________________________________________________________________________

14.4.

Tento školkový týden byl kratší, protože nás čekají Velikonoce. Celý týden jsme si o Velikonocích povídali. Vyzkoušeli jsme si mnoho známých tradic společně s rodiči na Velikonočních dílničkách – barvení vajíček pomocí zmizíku, sázení oseníčka, výroba zajíčka z ponožky a taky byla ochutnávka mazance, který jsme pekli s paní ředitelkou, to byla mňamka. Chutnal Vám taky? 😊
U zdobení vajíček ještě chvíli zůstaneme, představte si, že jsme zdobili papírové vajíčka pomocí injekčních stříkaček, které byli plné barvy. To byla legrace, barvu jsme měli úplně všude, ale byla to zábava! Baví nás objevovat různé techniky malování a kreslení.
A jelikož bylo tento týden krásné počasí, vydali jsme se i do lesa a na louku objevovat přírodu. Postavili jsme domečky pro skřítky u veliké břízy. Příští týden se tam půjdeme podívat, zda domečky vydržely. Dnešek byl výjimečný den, když jsme šli ven objevili jsme v šatně vzkaz zamotaný v ruličce. Byl to vzkaz od velikonočního zajíčka, který si pro nás na zahradě připravil úkoly. Museli jsme najít vajíčka, která v sobě ukrývala překvapení a malé obrázky, které jsme museli roztřídit do skupin. Spolupracovali jsme, a proto nám to šlo hezky od ruky. Bylo to perfektní, moc zajíčkovi děkujeme a snad se k nám příští rok zase podívá. No a co nás čeká příští týden? Budeme si povídat o domácích zvířatech, haf, haf!

________________________________________________________________________________

8.4.

Tento týden se nesl v duchu probouzející se přírody. Všechno kolem nás začíná kvést, a tak jsme se rozhodli, že bychom chtěli nějaké druhy květin znát. Naučili jsme se různé názvy: tulipán, narcis, pampeliška, petrklíč, a ještě mnohem víc! Dokonce jsme si ve třídě zasadili semínka. Doufáme, že rostlinka brzy vyroste! Ještě jsme vyráběli jarní kytičky pro babičky a dědečky do domova důchodců, kam jedeme i vystupovat, chceme jim udělat hezký den. Udělali jsme 20 kytiček, snad se jim budou líbit. Taky jsme poznali novou loutku, žabku Logilku. Už možná název vám napoví, proč se tak jmenuje. No správně, proto aby s námi cvičila jazýček a mluvení. Je tu s námi pro logochvilky ve třídě. Byla legrační a má velikánskou pusu. Zkoušeli jsme si s ní dechové a artikulační cvičení, říkala, že nám to moc jde a že se těší na příště, co nás naučí. No a v pátek bylo co? Divadlo! Moc nás bavilo a bylo to perfektní zakončení týdne. Už se těšíme, co nás čeká příští týden.

________________________________________________________________________________

BŘEZEN 2022

Tématické celky:  28.2.-4.3. – Vím, co mi škodí
                               7.3.- 11.3. – Moje zdraví
                               14.3 – 18.3. – Cesta kolem světa – jiná kultura
                               21.3. – 25. 3 – Naše město, naše země
                               28.3. – 1.4. – Cesta do vesmíru

1.4.

Tento týden se nesl v duchu vesmíru. To byla jízda! Přímo vesmírná jízda! Letěli jsme totiž raketou! Nejprve jsme si povídali o všech planetách, jak se jmenují, jaká planeta je úúúúplně daleko. Docela nám to šlo! Poslouchejte: Merkur, Venuše, Země, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a? Jak se jmenuje poslední planetka? 😊
No a ve středu jsme se vydali raketou na prozkoumávání vesmíru. Doletěli jsme až na planetu Neptun, byla celá modrá, a ještě jsme tam viděli černou díru! No to byste nevěřili, co všechno ta černá díra chtěla do sebe vsáknout. Naházeli jsme tam pár vesmírných kamenů a šup zpět do rakety. Dneska jsme se raketkou vydali na planetu Jupiter. A byla tam malinká sopka! Sice malá, ale láva se z ní valila pěknou rychlostí. Nakonec jsme si s sebou z vesmíru vzali malý vesmírný kámen, na památku. Ale pššššt, nikomu to neříkejte! Vesmír nás moc bavil, užili jsme si to 😊.

________________________________________________________________________________

25.3.

Tento týden jsme zkoumali Českou republiku. Zaměřili jsme se hlavně na město, kde žijeme, což je Liberec, ale to všichni dobře víte😊. Nejprve jsme šli na procházku po sídlišti, poté jsme vyrazili na delší úsek a došli jsme až do Vratislavic na hřiště. Užili jsme si tam spoustu legrace. Zpáteční cesta byla docela dlouhá, ale zvládli jsme to, ušli jsme 5 km! Trénovali jsme chůzi v terénu. Po louce, kořenech, betonu, z kopce do kopce, cestou – necestou. Další dny jsme si povídali o našem hlavním městě, prezidentovi a státních symbolech. Některé symboly si pamatujeme, zbytek se určitě naučíme ve škole nebo příští rok ve školce. Dnešek jsme zakončili návštěvou Ještědu, bazénu a Zoo. Ale nebojte, jen ,,jako“. Hráli jsme si na auta a vždy jsme museli na nějaké místo dojet, splnit tam úkol a poté dorazit zas jinam. Jeli jsme třeba lanovkou nebo jsme si vytvořili pořádné bublinky v bazéně. Nakonec jsme pomohli zachránit Zoo, protože se všechna zvířátka rozutekla. Museli jsme je najít a umístit do správných klecí. To byla jízda. Liberec je krásné město, užili jsme si to!

________________________________________________________________________________

18.3.

Tento týden jsme poznávali jinou kulturu. Zkusili jsme si odcestovat k indiánům. Zahráli jsme si na bubny a představte si, že jsme měli i indiánské čelenky, které jsme si vyrobili. Bubnovali jsme tam hlasitě, že nás bylo slyšet až u paní kuchařky :-). Další den jsme se vydali na cestu do Číny. To byla jízda. Udělali jsme si nudle, které jsme pak ochutnávali pomocí hůlek! Moc nám to nešlo, ale i snaha se cení! Potom jsme ochutnali zelený kvetoucí čaj, to bylo parádní! V konvičce po zalití horkou vodou ten čaj rozkvetl do květiny! Nemohli jsme tomu uvěřit… No, ale ta chuť, ta nám úplně nesedla. Bylo to tak strašně hořké, pusinky se nám křivily do různých tvarů, ale legrace byla, to se musí nechat. No a nemůžeme zapomenout na Egypt! Teda, tam nám bylo horko… Ale vyzkoumali jsme mnoho různých pyramid a taky… Sarkofág! Víte, co to je? 🙂

________________________________________________________________________________

11.3.

Tak a školkový týden je zase za námi. Naposledy jsme se věnovali našemu zdraví. Zopakovali jsme si, co tělu prospívá, co mu naopak škodí. Povídali jsme si nad potravinovou pyramidou a taky jsme naučili naši loutku Kubu, jak se správně má stravovat, aby jeho tělo nebylo nemocné. Protože představte si, že on jedl jen bonbóny a pil Coca-colu! Ale nebojte se, ukázali jsme mu, že i ze zeleniny dalších zdravých surovin se dá udělat výborné jídlo. A hned jsme si ho zkusili. Udělali jsme si pečené brambory a mrkve v troubě. Mňam, to byla bašta, až nám sliny tekly 😊. No a konec školkového týdne se nesl v duchu divadelního představení. Přijelo divadlo! Tančilo se, zpívalo a hodně tleskalo.

________________________________________________________________________________

4.3.

Tento týden byl opět velmi zábavný, pokračovali jsme tématem ,,Vím, co mi škodí“. Rozlišovali jsme potraviny, které jsou pro tělo prospěšné a naopak. Utvářeli jsme si představy o zdravém životním stylu. Hráli jsme si na doktory, a dokonce jsme použili i opravdickou lékárničku a vzájemně jsme se ošetřovali s kamarádem. Také jsme si uvědomili, jak náročnou profesi mají naši doktoři, co všechno musí zvládat. Zaměřili jsme se i na naše emoce a snažili jsme se popsat to, jak se cítím, proč se tak cítím, co mě dělá šťastným a co nikoliv. Hodně jsme si povídali a snažili se si naslouchat a pochopit druhého. Někdy to není jednoduché, ale snažíme se o to společnými silami. A představte si, že ve čtvrtek na nás ve třídě čekalo překvapení, naše studentky, co k nám chodí každý čtvrtek si pro nás připravili obřího panáka, který byl velký skoro jako půl herny! Byl nakreslený na oooooobřím papíře a měl šíleně tlusté břicho. Společně jsme vytvořili z papírových tácků pizzy, a nakonec jsme mu je nalepili do břicha. Ten byl ale tlustý… Potom jsme si povídali o tom, že není nezdravá potravina, ale je jen nezdravé množství. Tak doufáme, že náš obří panák, si to bude pro příště pamatovat 😊!

________________________________________________________________________________

ÚNOR 2022

Tématické celky:  31.1. – 4.2. Jak vypadám zvenku
                               7.2. – 11.2. – Jak vypadám zevnitř – orgány
                               14.2.- 18.2. – Poznávání všemi smysly
                               21.2. – 25.2. – Péče o tělo

25.2.

A už je zase pátek, to tak rychle uteklo! Poznávali jsme naše tělo, jak se o něj máme starat, co je pro tělo důležité, zdravé a co naopak. Vyzkoušeli jsme si různé aktivity, zaměřili jsme se na zuby a jak je máme správně čistit a pečovat o ně. Taky jsme si povídali o bacilech a jak se před nimi bránit, vymysleli jsme toho spousta – mýt si ruce, necucat si prsty, zdravě jíst a pít, sportovat… spousta věcí se ještě dozvíme v dalších týdnech, protože o zdravém životním stylu si budeme ještě pár týdnů povídat. Dnešek jsme zakončili perfektním divadlem ,,Koloběžka“, které k nám přijelo do školky. To byla jízda! ,,Kolo, kolo, koloběžka, jízda na ní není těžká, je to príma věc..“

________________________________________________________________________________

18.2.

Celý týden jsme se naučili poznávat všemi smysly. Zjistili jsme, že máme 5 smyslů, které denně používáme – hmat, chuť, čich, zrak, sluch. Měli jsme ochutnávku octu, citrónu, soli, cukru, kávy a pak různých dobrot – med, ovoce a zelenina a podobně. Při přípravě popcornu, jsme si vyzkoušeli vnímat všemi smysly. Zjistili jsme, že popcorn práská v mikrovlnce, použili jsme tedy sluch. Když jsme ho vyndali, tak jsme cítili jeho krásnou vůni, takže jsme použili čich a zrak. Po hmatu jsme poznali, že má popcorn různé boule a vlnky. A ta chuť! To byla paráda, mňam.

________________________________________________________________________________

16.2.

Karneval, karneval!!! Je to tady! Od rána ve třídě zní krásná hudba a scházíme se v různých kostýmech – piráti, Elsy, doktoři, policisté… je nás tady plno! Prý nás čekají nějaké úkoly, moc se na ně těšíme, bude to zábava. Nejprve jsme házeli míčem na cíl, byl tam obří klaun a měl otevřenou pusu a my jsme se do ní museli trefit, to bylo něco! Potom jsme šli shazovat kuželky, šlo nám to hravě. Puzzle s klaunem, které leželo na stole bylo poněkud těžší, ale společnými silami jsme to nakonec dali dohromady. No, ale ta stavba věže z kelímků podle barvy, byla pěkně těžká! Zakončili jsme to kresbou karnevalových masek a postav na vééééééliký papír. Uf. To bylo úkolů! A teď hurá na diskotéku a pohybové hry v herně. Tančilo se a zpívalo i diplomy a medaile jsme dostali! A nakonec jsme si pochutnali na dobrotách od našich maminek a tatínků, mňam, to byla bašta, děkujeme 😊.

________________________________________________________________________________

7.2. – 11.2.

Další týden o lidském těle je tady! Tentokrát se zaměříme na orgány. Co jsou orgány? A kde v těle
se přesně nachází? To pro nás nebylo zas tak těžké, do veliké kostry jsme umístili orgány, které jsme znali – srdce, plíce, žaludek… játra pro nás byla složitější, ale nakonec s pomocí paní učitelky jsme to zvládli na jedničku! Dokonce jsme přišli na to, jak dlouhé je naše tenké střevo! Může mít až 5 metrů!
Měli jsme totiž takovou zástěru, kde jsou našité orgány z našeho těla. Tu si někdo z nás oblékl a my jsme zkoumali, kde se jaký orgán přesně nachází. Střevo jsme rozmotali a měřili jsme a měřili… byla to zábava! 😊

MŠ Korálek Liberec, příspěvková organizace
IČO: 72742186
Adresa: Aloisina výšina 645/55, 460 15 Liberec XV