třída Koťátek

Třídní učitelky:

Hanka Fišerová                                                     bc. Eva Špetlíková

Odborné zaměření:                                               Odborné zaměření:
 -výtvarná výchova                                                    -dramatická výchova
 -tělesná výchova                                                       -tělesná výchova
 -hudební výchova                                                     -hudební výchova
 -vede praxi studentů JERGYM a                              -výtvarná výchova
   SOŠPg Jeronýmova.                                                -vede kroužek „Výuka hry na flétnu“

Třídní konzultace s rodiči probíhají v měsících listopad a prosinec.
Z důvodu nepřítomnosti dětí v MŠ budou probíhat ještě v 1.půlce ledna. Konzultace se týkají sebeobsluhy, grafomotoriky, řeči a ostatních dovedností.

PROSINEC 2021

Integrovaný blok: „Jaké máme tradice a zvyky“
Podtéma: „Vánoce přicházejí“
Tématické celky:    29.11. – 3.12. Kdo se bojí čerta
                                 6.12. – 10.12. Moje rodina
                                 13.12. – 17.12. Vánoce přicházejí I.
                                 20.12. – 23.12. Vánoční zvyky a tradice

Co se u nás děje😊

21. 12. 2021

• Úterý je čas jako stvořený pro pečení vánočních tatrankových kuliček.
    Všichni jsme strouhali, kouleli a nakonec i jedli. 🍬
    Mňam! To byla dobrota! ☺

20. 12. 2021

• Mezi naše nejoblíbenější písně z vánoční besídky patří tyto tři:

• Povídali jsme si v komunitním kruhu o vánočních zvycích a tradicích.
    Najednou zazvonil zvoneček. Hned jsme zpozornili, protože jsme ráno zaslechli, že by měl přijít Ježíšek. Paní učitelka nakoukla do třídy ke stromečku, jestli je pravdou, že přišel Ježíšek i ke Koťátkům. A bylo tomu opravdu tak!
    Ježíšek nám přinesl kupu dárečků. Měli jsme všichni obrovskou radost.
    Hned jsme dárečky rozbalili a pohráli jsme si s nimi.

17. 12. 2021

• Zdobíme si vánočně i naší zahradu. Sice bylo chladno, ale nám to nevadilo. Těšili jsme se na ozdobený strom, ten jsme ale na zahradě nenašli, tak jsme ozdobili keř u schodiště. Všem rodičům se moc líbil.

16. 12. 2021

• Veselé Vánoce přejeme všem! Ať jsou klidné a šťastné, plné lásky a pohody. Těšíme se, až si o nich v lednu popovídáme.

• Koťátka v Naivním divadle na představení „O Červené Karkulce“.
    Již dlouho jsme nebyli v Naivním divadle a proto jsme se hodně těšili. Jeli jsme autobusem a po cestě jsme si zpívali. Před příchodem do divadla jsme si připomněli pravidla chování při představení. Pohádka O Karkulce byla veselá, hodně jsme se nasmáli a pak jsme si ve školce o pohádce ještě povídali a paní učitelka nám ukazovala obrázky z knížky O Červené Karkulce.

• Zdobíme vánoční stromeček
    Tak už jsme se dočkali, Vánoce se blíží a Ježíšek nám přinesl do třídy stromeček. Společně jsme ho ozdobili a slavnostně rozsvítili.
    Nakonec jsme si zazpívali koledy a stromeček jsme si pak ještě nakreslili.

• Přijelo k nám Divadlo Krejčík Honza

• Mikulášská nadílka v Koťátkách
    Nejvíce jsme se báli čerta, ale byl moc hodný a nikoho si neodnesl. Také u nás nikdo neplakal, všichni byli stateční a dostali od andílka mikulášskou nadílku. Byl to velký zážitek. Paní učitelka nás naučila novou „čertovskou honičku“ a připravila nám překážkovou cestu do pekla.