MŠ Korálek
ŠKOLA PODPORUJÍCÍ ZDRAVÍ
FAKULTNÍ ŠKOLA Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické, Technické univerzity v Liberci
Praktická škola pro studenty JERGYM a SOŠP

Roup dětský v MŠ

2. června 2023

V MŠ se vyskytla parazitická hlístice Roup dětský. Kontrolujte, prosím, své děti, roupi způsobují svědění kolem konečníku a ve stolici jsou patrní bílí červíci. Zajistěte, aby měly vaše děti krátké nehty, denně  dávejte dětem čisté spodní prádlo a pyžamo.

Základem prevence roupů  v mateřské škole je dodržování hygienických pravidel, především mytí rukou po použití toalety a před každým jídlem.  Dalším krokem prevence výskytu je častá výměna ručníků, osobního spodního i lůžkového prádla a pyžama a důsledný úklid a dezinfekce. Vajíčka  mohou přežívat ve vnějším prostředí i tři týdny.

Vladimíra Jurigová

MŠ Korálek Liberec, příspěvková organizace
IČO: 72742186
Adresa: Aloisina výšina 645/55, 460 15 Liberec XV