Pozvánka na výstavu dětských prací „Velikonoce očima dětí“

24. března 2024

Každoročně je možné před Velikonoci shlédnout v budově radnice výstavu dětských prací jednotlivých mateřských škol. I letos zde můžete najít práce dětí z naší MŠ, tentokrát ze třídy „Koťátek“.

Srdečně Vás zveme.

Co jsme vytvořili? Na co se můžete těšit?

Vytvořili jsme „Jaro na dvorku.“ Náš dvorek je plný slepiček a kuřátek. Stříhali jsme a lepili a u toho se těšili na blížící se Velikonoce. Aby byly slepičky kropenaté, tupovali jsme je mořskou houbou namočenou do barvy. Načepýřená kuřátka jsou z vlny. Předškoláci upletli „misku“ na vajíčka z provazu a klacíků a vytvořili jarní „vázičku“  ze sklenice a klacíků, ozdobenou režným provázkem.  Zdobili jsme také vajíčka z papíru různými druhy těstovin a luštěnin. Práce nás bavila, a tak jsme vytvořili vajíček a kuřátek o dost víc, než se na výstavu mohlo vejít. Nevadí, máme vyzdobenou i šatnu.