MŠ Korálek
ŠKOLA PODPORUJÍCÍ ZDRAVÍ
FAKULTNÍ ŠKOLA Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické, Technické univerzity v Liberci
Praktická škola pro studenty JERGYM a SOŠP

Malí výtvarníci ze Sluníček

9. května 2022

Děti ze třídy Sluníčka se pod vedením  asistentky  pedagoga Lenky Kolich  Taranové,  aktivně zapojily do dvou výtvarných soutěží.

První výtvarnou soutěž  vyhlásila Základní škola  Frýdecká, Havířov. Jedná se o  mezinárodní dětskou výtvarnou soutěž v oboru kresby a grafiky „Krásná jako kvítka…“, jejíž vrcholem je zářijová výstava nejlepších prací v KD L. Janáčka. Od začátku její existence v roce 1990 se jí zúčastnily děti z mnoha zemí světa – ČR, Slovenska, Polska, Litvy, Lotyšska, Estonska, Ruska, Ukrajiny, Běloruska, Rumunska, Německa, USA, Austrálie, Srbska a Slovinska, Argentiny, Kazachstánu, Thajska, z Finska, Švédska, Číny a Indie.
V této soutěži si děti zvolily techniku linorytu. Práce dětí do této soutěže byly již odeslány:-)

Druhou výtvarnou soutěž vyhlásilo Sdružení pro veletrh dětské knihy k příležitosti Festivalu čtenářství, který proběhne ve dnech 3.-5.6.2022   v Liberci. Soutěž nese název „Tradičně, netradičně i jinak“ a děti si  podle své volby zvolily   perokresbu, práci s barvou a koláž.  Na této aktivitě děti v současné době pracují.

Podrobnější informace i s obrázky našich malých  výtvarníků najdete v sekci „Projekty a aktivity školy“.
Malým autorům přejeme hodně štěstí při vyhodnocování  jejich krásných prací!

Vladimíra Jurigová

 

MŠ Korálek Liberec, příspěvková organizace
IČO: 72742186
Adresa: Aloisina výšina 645/55, 460 15 Liberec XV