MŠ Korálek
ŠKOLA PODPORUJÍCÍ ZDRAVÍ
FAKULTNÍ ŠKOLA Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické, Technické univerzity v Liberci
Praktická škola pro studenty JERGYM a SOŠP

Festival dětského čtenářství

3. června 2022

Ve dnech 1. – 3.6.2022 probíhal v našem městě Festival dětského čtenářství.  Naše mateřská škola se Sdružením pro veletrhy dětské knihy spolupracuje podporou tvořivosti  dětí v přehlídce podiových vystoupení.  Rozvoj tvorby dětí je úzce spjat s vedením dětí k vyjadřování jejich pocitů  v umění, komunikaci, pohybu, výtvarnému projevu a osobnostnímu růstu.  Kromě toho podporuje spolupráci mezi školou a rodinou, což je v současné době velmi důležité.  Naše děti se  v rámci Festivalu čtenářství zúčastnily  dvou doprovodných aktivit. Taneční kroužek pod vedením  naší učitelky Martiny Lank  zahájil  tanečním vystoupením „Ledové království“ program podiových vystoupení na náměstí Dr. E. Beneše ve středu 1.6. a vystoupení bylo úžasné. 
Ve čtvrtek 2.6. se pak naše dvě malé  slečny ze Sluníček zúčastnily  vernisáže „Ilustrace tradičně, netradičně a jinak“  a slavnostního předání cen za  výtvarná díla oceněných autorů.  Výtvarné práce Leontýnky  i Sylvinky , které vytvořily pod vedením asistentky Lenky Kolich Taranové byly oceněny jako  nejlepší v kategorii dětí od 3 – 6 let.

  

Naše malé Elsy

 

Naši malí Olafové 

 

Vladimíra Jurigová

MŠ Korálek Liberec, příspěvková organizace
IČO: 72742186
Adresa: Aloisina výšina 645/55, 460 15 Liberec XV