MŠ Korálek
ŠKOLA PODPORUJÍCÍ ZDRAVÍ
FAKULTNÍ ŠKOLA Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické, Technické univerzity v Liberci
Praktická škola pro studenty JERGYM a SOŠP

DESATERO  OPATŘENÍ  PRO RODIČE ( svrab)

3. května 2023

DESATERO  OPATŘENÍ  k eliminaci svrabu v MŠ

  • Každý den děti do školky přivádějte v čistém oblečení, použité oblečení ze školky vyperte na 60 stupňů.
  • Děti nesmí nosit z domova plyšáky a žádné hračky.
  • Ze šatny vše odneste a po dobu izolace nic  nenoste ( žádné náhradní oblečení – pokud přinesete, zase  si odpoledne odnesete).
  • Pokud dítě ve školce odpoledne spí, přineste mu do MŠ  2 čistá dětská povlečení, která budete dostávat domů na vyprání  ( ložní prádlo se ob den  mění a nemáme na skladě tolik kusů povlečení na výměnu pro celou školku).
  • Denně dětem odnášejte z MŠ  použité pyžamo a vyměňte za čisté na další den.
  • Denně si odnášejte z MŠ dětské bačkůrky, doma vystříkejte  sprejem na lezoucí hmyz.
  • Důsledně  denně kontrolujte své děti, pokud zjistíte malý pupínek ( zejména mezi prsty, v podpaží, genitáliích, ale i jinde) nebo  malé červené tečky po těle, ihned vyhledejte lékaře s informací, že ve školce je výskyt svrabu.
  • Nemocní jedinci musí zůstat doma do úplného vyléčení, které doloží  potvrzením o lékaře.
  • Sledujte denně Twigsse a školní web.
  • V MŠ probíhá zvýšená hygiena a péče o prostředí – denně se mění ručníky, dvakrát denně se luxují kobercové plochy,  zvýšené větrání a více pobytu dětí venku, odpoledne se vystříkávají plochy s koberci prostředkem proti lezoucímu hmyzu.

 

 

MŠ Korálek Liberec, příspěvková organizace
IČO: 72742186
Adresa: Aloisina výšina 645/55, 460 15 Liberec XV