Čteme doma dětem

27. června 2024

Přemýšleli jsme, jak podpořit četbu rodičů s dětmi a komunikaci v rodině.
Už v září loňského roku jsme oslovili rodiče, aby se v dnešní době zastavili, byli pospolu a dětem četli. Aby diskutovali a fantazírovali společně nad příběhy, a tím nenápadně podporovali komunikační dovednosti, porozumění, slovní zásobu svých ratolestí a to zcela přirozeným způsobem.
Aby měly i děti motivaci, každá třída si vytvořila způsob, jak se děti mohou pochlubit, co s rodiči četly.

Ve třídě Hvězdiček měli heslo: Čteme a společně vyrosteme. Každé dítě mělo svou housenku, která za přečtenou knihu o kousek povyrostla. Na jaře už byly housenky dost veliké, zakuklily se a koncem května se kukly proměnily v motýlí dárečky. Jako zaslouženou odměnu děti dostaly autorské záložky do knih, omalovánky, drobnou sladkost…

Ve třídě Koťátek si každé kotě plnilo svůj košíček klubíčky.

Ve třídě Broučků si každý brouček přečtenými knihami plnil svůj čtyřlístek.

A ve třídě Sluníček se dětem postupně rozzářilo veselé sluníčko.

Čtěme, ať společně rosteme, v mnoha oblastech, s láskou a podporou pro správný vývoj našich dětí.