MŠ Korálek
ŠKOLA PODPORUJÍCÍ ZDRAVÍ
FAKULTNÍ ŠKOLA Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické, Technické univerzity v Liberci
Praktická škola pro studenty JERGYM a SOŠP

Aktuální situace ke Covidu v MŠ a organizaci vzdělávání dětí.

20. září 2022

Vážení rodiče,

od středy 21.9.2022  jsme práce neschopné všechny učitelky a asistentka pedagoga ve třídě Hvězdičky. Bohužel, u všech se jedná o onemocnění Covid.  Situaci  už omezení provozu ve třídě nevyřeší. Aby mohlo předškolní vzdělávání  dětí, které jsou zatím zdravé a školku navštěvují probíhat, budou ve třídě  zatím do konce týdne dopoledne  suplovat učitelky  a asistentka ze Sluníček, na odpoledne se děti, které zůstávají ve školce , spojí se Sluníčky. Onemocněla i učitelka ze třídy Koťat, tam se situace zatím zvládá formou výpomoci  zatím zdravých učitelek.
Do konce týdne by se mělo podařit provoz zvládnout už bez omezování provozní doby, většina rodičů přistoupila k realitě ve školce zodpovědně a nedává do kolektivu děti s příznaky jakéhokoli onemocnění, tím by se mohla situace stabilizovat.

Covid je zatím považován za respirační onemocnění, které pouze na základě PCR testu vyžaduje izolaci v trvání 7 dní, karanténa je vyhlašována KHS  až v případech rozšíření nemoci do epidemie.  Pokud se jedná o lokální ohniska, není nutné děti izolovat ve třídách, je možné provoz zajišťovat organizačně za pomoci všech zaměstnanců školy. Zodpovědností  rodičů s ohledem na stav dětí se může eliminovat  „začarovaný kruh“ předávání si virů a bakterií.

Přejme si a snažme se podzimní nemoci  zvládnout co nejlépe:-)

Vladimíra Jurigová

 

 

 

MŠ Korálek Liberec, příspěvková organizace
IČO: 72742186
Adresa: Aloisina výšina 645/55, 460 15 Liberec XV