MŠ Korálek
ŠKOLA PODPORUJÍCÍ ZDRAVÍ
FAKULTNÍ ŠKOLA Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické, Technické univerzity v Liberci
Praktická škola pro studenty JERGYM a SOŠP

Informace pro rodiče na další období ( duben – červen 2022)

26. března 2022

Vážení rodiče,
v tomto příspěvku vás chci informovat o aktivitách a plánech  naší školy pro další období .

9.4.2022 se otevře zápisový portál na webových stránkách města Liberec, kde bude možné si stáhnout žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2022/2023. Přijímání žádostí pak proběhne začátkem května, všechny potřebné informace najdete v sekci Zápis. Protože hodně rodičů  vzhledem k současné situaci  spojené s válečným stavem na Ukrajině zjišťuje informace k průběhu přijímání dětí do MŠ,  chci vás ujistit, že nejprve proběhne sběr žádostí pro občany ČR s trvalým pobytem v městě Liberec. Po ukončení zápisu  a přijetí nových dětí do volné, zákonné  kapacity naší školy, pak bude vypsán na všech MŠ v Liberci zápis pro cizince. 

V dubnu budou probíhat také poslední konzultace s rodiči o pokrocích vašich dětí a zápisy do základních škol. V tomto měsíci je také nejvyšší čas si v případě žádostí o odklad školní docházky  zajistit termíny do Školských poradenských zařízení .

5.4.2022 jsme pro vás, kteří projevíte zájem o velmi zajímavý program MISP – Massage in Schools Programme, aktivizační cvičení pro děti od 4 do 12 let, připravily s Májou setkání, kde se  společně se svými dětmi tuto techniku můžete naučit:-) 

12. 4.2022 se v jednotlivých  třídách uskuteční velikonoční workshop s rodiči, dětmi a učitelkami, kde se společně naladíme na blížící se velikonoční svátky, upleteme pomlázku, obarvíme vajíčka a možná i něco dobrého upečeme.

13.4.2022  děti, které chodí zpívat do našeho pěveckého sborečku pojedou potěšit seniory do domova v Českém Dubu a odpoledne si velikonoční vystoupení zopakují na Libereckém jarmarku, kam jste srdečně zváni. Zároveň si můžete v 1. patře liberecké radnice prohlédnout výstavu Velikonoce očima dětí, kde má své místo i naše škola. 

Na měsíc duben pro vás a vaše děti chystáme i velkou vědomostní stezku Na plotě “ Velikonoce se zajíčkem“

Na měsíc květen plánujeme společný workshop s pásmem pro maminky ke svátku matek a budou dobíhat termíny konzulatcí učitelek s rodiči.

V červnu nás bude čekat vystoupení dětí na náměstí  Dr.Beneše  k příležitosti Festivalu čtenářství, doprovodný kulturní program bude v režii naší školy:-)

Poslední informace se týká letního příměstského tábora Výleťáček s Májou, který je v tuto chvíli naplněn. Doporučuji vám využít nabídky vzdělávací agentury Amos, která pořádá podobné prázdninové  aktivity, viz informace v aktualitách.

Pohodové jaro,
Vladimíra Jurigová

MŠ Korálek Liberec, příspěvková organizace
IČO: 72742186
Adresa: Aloisina výšina 645/55, 460 15 Liberec XV