Prázdninová informace

30. července 2022

Vážení rodiče,

pomalu se blížíme do druhé poloviny letních prázdnin a proto několik informací pro měsíc srpen:-)

• V souvislosti s výskytem bakterie Legionella v potrubí budovy školy jste dostali potřebné informace před zahájením prázdnin v mateřské škole, aktuální informace je, že sanace potrubí proběhne v týdnu od 8.8.2022, tedy týden před otevřením školky v prázdninovém provozu. Budova MŠ se nachází na koncovém výstupu výměníku, proto nelze provézt sanaci pouze čištěním horkou vodou, ale je nutná dezinfekce Savem. K tomu je potřeba stálá cirkulace vody. Z tohoto důvodu by bylo zbytečné potrubí sanovat v době uzavření školy, kdy cirkulace vody neprobíhá a voda v potrubí stojí. Po sanaci bude proveden nový odběr vzorků vody Státním zdravotním ústavem a po výsledcích ( cca 10dní) budu informovat  KHS . S dalším postupem budete všichni seznámeni.
  • V době prázdnin na školce probíhají i stavební úpravy, zvětšujeme odpočinkovou místnost pro Hvězdičky probouráním do prostoru využívaného v minulosti  k pronájmu kadeřnictví.
  • Učitelky  svépomocí upravují a zvelebují své třídy a využívají tak prázdninového provozu, kdy školku navštěvuje pouze menšina dětí, zejména zaměstnaných rodičů. Prázdninový provoz zahájíme po dovolené 15.8. ve třídách Koťata a Broučci,  kde budou pobývat děti, které školku v době prázdninového provozu budou navštěvovat. Sluníčka a Hvězdičky jsou uzavřeny z důvodu čekání na kontrolní odběry vzorků vody.
  • Od září se můžete těšit na nové personální obsazení školy, kompletní změna pedagogů i asistentky se týká Hvězdiček a s novou učitelkou se potkáte i ve Sluníčkách. Informace o pedagogickém týmu školy včetně asistentek budu aktualizovat koncem srpna v sekci „Představujeme se vám“.

Přeji vám i vašim dětem pohodovou a slunečnou  druhou  část prázdnin,