Vážení rodiče,
v tomto odkazu školního webu budete informováni o aktuálních opatřeních MŠMT ČR, případně MZdr. ČR, která budou vyhlášena v případě řešení situací spojených s trvajícími proticovidovými opatřeními.

Věnujte prosím informacím pozornost, učitelky na třídách postupují v souladu s vyhlášenými opatřeními a vy si podepisujete, že jste se o nich informovali.

25.1.2022
Karanténa ve třídách Sluníček a Broučků
Informace KHS pro rodiče dětí ze třídy Sluníček a Hvězdiček

Shrnutí:
• Karanténa pro Vaše dítě je nastavena do: 26. 1. 2022 včetně
• Karanténa se vztahuje podle aktuálně platných mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví i na osoby očkované i na osoby, které onemocnění prožily
• Případný PCR test pro bezpříznakové osoby nejlépe provést na konci karantény: 26. 1. 2022
• PCR test v případě potíží: ihned

Pokud potřebujete být s dítětem doma a čerpat OČR (ošetřování člena rodiny), využijte formulář umístěný zde: Žádost o ošetřovné při péči o dítě / jinou osobu / za kalendářní měsíc při mimořádných opatřeních při epidemii (krizové ošetřovné) | ePortál ČSSZ (cssz.cz)

14.1.2022
Informace ohledně karantény ve třídách Koťátek a Broučků:

• Karanténa se nyní počítá 5 dní od rizikového kontaktu, který byl 11.1.22 (tj. karanténa trvá od 12.1.22 – 16.1.22)
  • Neočkovaní (děti, případně vychovatelky), kteří budou bez potíží, se mohou 17.1.22 vrátit do kolektivu bez nutnosti absolvování PCR testu
  • Neočkovaní s potížemi musí kontaktovat svého praktického dětského lékaře o vystavení žádanky na PCR test a do doby výsledku testu vyčkat doma
  • Očkovaných a osob 180 dnů po prožití se karanténa netýká

Pokud potřebují být rodiče s dítětem doma a čerpat OČR (ošetřování člena rodiny), je nutné obrátit se na pediatra, který může OČR vystavit, případně i na KHS prostřednictvím žádosti, kterou zašlete na email: ocr@khslbc.cz.

Vzor žádosti najdete zde:  https://www.khslbc.cz/wp-content/uploads/zadost_ocr_KHS.docx

Vladimíra Jurigová, MBA

Karanténa ve třídách Sluníčka a Hvězdičky
Rozhodnutí KHS o podmínkách karantény

27.10.2021
Nařízení MŠMT platné od 25.října a 1.listopadu 2021 – Nošení ochranných prostředků dýchacích cest

31.8.2021
Návrat dětí do kolektivu po absenci
Po delší absenci rodiče při návratu dítěte do MŠ vyplní formulář „Prohlášení o bezinfekčnosti dítěte“.
Podle druhu absence si zvolíte příslušnou kolonku, vyplníte a podepíšete.
Formulář je možné stáhnout zde na webu, nebo vyzvednout na třídě.

Prohlášení rodičů – bezinfekčnost po absenci v MŠ

Hygienická pravidla provozu MŠ